X
x جهت سفارش تبليغ در سایت ثامن بلاگ کليک کنيدبیکاری - راه حل و راه درآمدزایی
صفحه اول تماس با ما RSS قالب وبلاگ
بیکاری - راه حل و راه درآمدزایی
بیکاری امروزه یکی از مشکلات اصلی وشایع درجامعه ی ماست،بطوریکه درصد بیکاران جامعه روز به روز درحال افزایش است.یکی از عوامل مهم بیکاری افزایش جمعیت و کمبود تقاضای
raeiyatghazaleh 1396/10/12

بیکاری امروزه یکی از مشکلات اصلی وشایع درجامعه ی ماست،بطوریکه درصد بیکاران جامعه روز به روز درحال افزایش است.یکی از عوامل مهم بیکاری افزایش جمعیت و کمبود تقاضای نیروی کاراست،هنگامی که تقاضا برای نیروی کارنباشد مسلما برمیزان بیکاری نیز افزوده میشود.

بنظرخود من عامل بیکاری افراد، نه نبود سرمایه نه نداشتن پارتی و نه خیلی چیزهای دیگر است که افراد برای بیکاری خود مطرح میکنند بلکه مهم ترین عامل بیکاری ترس است،ترس از شکست ترس از ناکامی وحتی ترس از موفقیت بنظرم دراین زمینه باید ترس خود را ازبین برده وبرای ایجاد فرصت شغلی کمی بخود اعتماد کنیم مثلا سایت دیجی کالا که دوبرادر آنرا تاسیس کردند شاید چندین بار دراین کار شکست خوردند اما درنهایت موفق شدند و هم اکنون یکی از افراد ثروتمند درتهران هستند.پس بهتر است کمی با دید بازتر به مسائل پیش روی خود نگاه کنیم....

درادامه به برسی راه حل های بیکاری میرسیم:

یکی از عوامل مهم در جلوگیری از بیکاری ایجاد رضایت شغلی برای افراد است به هرحال کارکردن و داشتن شغل مناسب ازضروریات زندگی فردی و اجتماعی است، هرانسانی سرانجام باید عهده دار شغل شود و به وسیله ی آن زندگی خود را اداره کند وبه جامعه ی خود نیز خدمت کند.

دومین راه حل بیکاری= افزایش ساخت مسکن است زیرا ساخت مسکن باعث ایجاد مشاغل گوناگون میشود.

سومین راه حل=حمایت از کارافرینی و کارآفرینان است این راه کار میتواند دراشتغال زایی بسیار موثر باشد من خود نیز این راهکار را پیشنهاد میکنم، حمایت از جوانان ایرانی و استعداد آنها در زمینه های مختلف اعم از علمی و هنر و...که باعث میشود آنها به خودباوری رسیده و بخش عمده ای از نیروی جوان و فعال از بیکاری رهایی یابند.

راه های درآمدزایی: یکی از راه های درآمدزایی بنظر من تاسیس یک موسسه ی کاریابی و ایجاد شغل برای جوانان، بیکاران و... با این کار هم برای خود درآمدی به وجود آورده وهم  برای جوانان و بیکاران تولید شغل کرده بطوری که برای مراجعه افراد ومشاوره ای ک میدهیم دستمزد دریافت کرده و متناسب با شغل و استعداد فرد مشاوره داده وایجاد شغل کرده.

راه دیگر از طریق آموزش های تصویری متنی یا تلفنی است که میتوان مربی آنلاین بوده و کسب درآمد کرد. همچنین میتوان یک وبلاگ یا یک وب سایت درست کرده ودرآن ابتدا برای جذب افردا بازاریابی و تبلیغات کرد راهکارهای توسعه ی شغل، ایجاد شغل مناسب، چگونه کسب درآمدکنیم؟ و... را گذاشته ودر کنار آن مشاوره داد برای افرادی که جویای کار هستند و از این طریق برای خود کسب هزینه کرد، این روش نسبت به روش اول که تاسیس یک موسسه بود راحت تر و نسبتا آسان تراست.

امیدواریم درآینده در جامعه هیچ بیکاری نباشد وهمه از فرصت کاری مناسب برخوردار شوند...

 

 

برچسب ها:

| نسخه قابل چاپ | تعداد بازديد : 35